Domare i tävlingar 2018

Datum Plats Grenar Domare Domare
17-mar Karlskrona Spår lkl, spår hkl Marianne Johnsson Thomas Fagerstedt
24-mar Karlshamn Akl spår,sök Thomas Carlsson Nils Hällgren
24-mar Karlshamn Sök lägre, högre Stefan Nilsson Thomas Fagerstedt
24-mar Karlshamn Sök elitklass Helene Edner Ari Korhonen
25-mar Karlshamn Skydd alla klasser Kenneth Lindfalk Göte Karlsson
07-apr Ronneby Akl spår, sök Roland Sjösten Mia Persson
07-apr Karlshamn Spår lkl, spår hkl Carina Lundin Ingemar Bark
07-apr Sölvesborg Spår elitklass Anders Brorsson Ari Korhonen
08-apr Karlshamn Spår elitklass Helene Edner Nils Hällgren
14-apr Karlskrona Akl spår, sök Ingrid Lindfalk Marianne Johnsson
14-apr Sölvesborg Spår hkl Jan Larsson Ari Korhonen
15-apr Sölvesborg Spår lkl Ingrid Lindfalk Stefan Nilsson
21-apr Rödeby Spår elitklass Ingrid Lindfalk Ingemar Bark
22-apr Ronneby Rph alla klasser Roland Sjösten Ingemar Bark
22-apr Ronneby Sök lägre, högre Thomas Fagerstedt Nils Hällgren
22-apr Ronneby Sök elitklass Ulrika Adolfsson Ari Korhonen
28-apr Rödeby Spår lkl, spår hkl Thomas Carlsson Marianne Johnsson
10-maj Karlskrona Spår elitklass Birgitta Wallin Jan Larsson
10-maj Karlskrona Spår elitklass Kenneth Lindfalk Thomas Carlsson
12-maj Karlskrona Sök lägre, högre Nils Hällgren Thomas Fagerstedt
12-maj Karlskrona Sök elitklass Birgitta Wallin Ulrika Adolfsson
13-maj Karlskrona Spår elitklass Birgitta Wallin Thomas Carlsson
13-maj Karlskrona Spår elitklass Ingrid Lindfalk Ari Korhonen
15-sep Karlskrona Akl spår,sök Ingrid Lindfalk Marianne Johnsson
16-sep Karlskrona Spår elitklass Inki Sjösten Jan Larsson
22-sep Rödeby Sök alla klasser Ingemar Bark Helene Edner
23-sep Sölvesborg Skydd alla klasser Kenneth Lindfalk Göte Karlsson
23-sep Rödeby Akl spår Mia Persson Marianne Johnsson
13-okt Olofström Sök lägre, högre Stefan Nilsson Jan Larsson
13-okt Olofström Sök elitklass Alf Karlström Göte Karlsson
20-okt Olofström Akl spår, sök Kenneth Lindfalk Ingrid Lindfalk
03-nov Sölvesborg Akl spår, sök Stefan Nilsson Jan Larsson
         
04-feb Karlshamn Alla klasser Jutta Schwandner, Ari Korhonen ( klass 3 )
07-apr Ronneby Alla klasser Ann-Marie Åkesson, Martha Landin ( klass 3 )
01-maj Olofström Alla klasser Ingrid Lindfalk, Kenneth Lindfalk ( klass 3 )
11-maj Karlskrona Alla klasser Helen Edner, Birgitta Wallin ( klass 3 ).
05-jun Olofström Startklass, Klass 1 Jutta Schwandner
13-jun Rödeby Startklass, klass 1 Carina Lundin
22-sep Olofström Alla klasser Martha Landin, Ann-Marie Åkesson ( klass 3 )
29-sep Karlskrona Alla klasser Ann-Marie Åkesson, Jutta Schwandner ( klass 3 )
13-okt Ronneby Alla klasser Nils Hällgren, Ann-Marie Åkesson ( klass 3 )
14-okt Karlshamn Alla klasser Helene Edner, Jutta Schwandner ( klass 3 )